Final yapmaması için daha fazla yükselmesi gerekiyor

Final yapmaması için daha fazla yükselmesi gerekiyor

28

Star TV ekranları üzerinde 1 seneden beri yayına devam eden Demet Özdemir ile birlikte Can Yaman’ın başrollerini paylaştığı Erkenci Kuş isimli popüler dizi şu zamana kadar hiç uzun bir şekilde ara yapmadı.

 

Star TV ekranları üzerinde 1 seneden beri yayına devam eden Demet Özdemir ile birlikte Can Yaman’ın başrollerini paylaştığı Erkenci Kuş isimli popüler dizi şu zamana kadar hiç uzun bir şekilde ara yapmadı. 47. bölümüyle birlikte 9 Temmuz Salı akşamında karşımıza çıkan diziye ait reytingler ise bu defa bir düşüş trendinin durmuş olduğunu açık bir şekilde göstermekte…

Aslında bu konudaki en önemli nokta ise dizinin senaryosunun izleyicilerin istemekte olduğu şekle doğru evrilmeye başlaması… Can ile birlikte Sanem barışıp romantizm kokusuna sahip sahneler artmaya başlayınca reytingler de doğal olarak bir düzeltme yapmış oldu.

Total reytinglerde /3. olmayı başardı / 3.17 reyting oranıyla birlikte
AB reytinglerde / 1. olmayı başardı / 3.61 reyting oranıyla birlikte
ABC1 reytinglerde /3. olmayı başardı / 3.38 reyting oranıyla birlikte

Fakat söz konusu bu reyting oranlarına baktığımızda normal sezonda hiç bir şekilde uygun durumda bulunmadığı gerçeğini de sizlere anımsatmamız gerekiyor.

Geçmiş olduğumuz ay Can Yaman dizi ile alakalı planlama konusunda bir açıklama yapmıştı. Yaz arasında herhangi bir durma olmayacağı açıklanan Erkenci Kuş isimli popüler dizi, hiç bir şekilde ara vermeden Aralık ayı da dahil olmak üzere ekranda yer almaya devam edecek. Fakat Ocak ayı içerisinde Can Yaman askerlikle alakalı görevini yerine getirebilmek amacıyla kısa bir zaman boyunca ekranlardan uzakta kalmış olacak. Daha sonra da eğer reytingler iyi bir durumdaysa dizinin sezonu bitirmesi konusunda bir beklenti olabilir.

Fakat söz konusu bu reyting oranlarıyla birlikte normal sezon içerisinde ekrana gelebilmesi çok fazla mümkün gibi gözükmüyor. Erkenci Kuş isimli dizinin mevcut durumdaki reytinglerini Temmuz ayı ile birlikte Ağustos ayı içerisinde çok daha fazla yükseltebilmesi kesinlikle şart.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.