Diriliş Osman için büyük bir hazırlık

Diriliş Osman için büyük bir hazırlık

33

Dizinin yapımcı koltuğunda yer alan Mehmet Bozdağ, bütün hazırlıkları büyük bir titizlikle yönetmekte… Riva içerisinde kurulmuş olan platoyu görmüş olanlar ise gözlerine inanamadıklarını ifade ediyor.

 

Dizinin yapımcı koltuğunda yer alan Mehmet Bozdağ, bütün hazırlıkları büyük bir titizlikle yönetmekte… Riva içerisinde kurulmuş olan platoyu görmüş olanlar ise gözlerine inanamadıklarını ifade ediyor. Aslına bakılırsa burayı sadece bir tane plato değil de yüzlerce dönümlük büyük bir arazi üstüne kurulan ufak bir şehir şeklinde de tanımlamak hiç bir şekilde yanlış olmayacak.

Burasıyla ilgili izlenimlere bakılır ise; Diriliş Osman isimli dizi aslına bakılır ise Diriliş Ertuğrul isimli dizinin beş senelik deneyimlerinin birikimini de üstüne katmayı başaran, hataların en aza indirilmiş olduğu ve izleyicilerin beklentilerinin fazlasıyla iyi tahlil edilmiş olduğu bir ortamda karşımıza çıkıyor..

Diriliş Osman isimli dizinin, Diriliş Ertuğrul isimli dizinin üstüne çıkması ise hiç bir şekilde bir şey olmayacak. En azından beş sezonluk bir planlamanın yapılmış olduğu da Burak Özçivit’le beş sezon sürecek bir anlaşma yapılmış olmasından kesin.

Kalelerinin yanı sıra hamamlar, hanlar, kiliseler ve camileri ile adeta bir şehir inşa edilmiş oldu. Tamamı ise tek 1 şey için; Diriliş Osman isimli dizi başarılı olsun, bel sezon boyunca sürsün..

Yüksel Aytuğ tarafından açıklanan izlenimlerde Türkmenistan’da hazır hale getirilen kıl çadırla ilgili detay, 60 tane farklı marangoz ekibinin çalışmaları, 800 metre boyuta sahip yapay göl benzerindeki konular Diriliş Osman isimli diziye değişik bakmamızın gerekli olduğunu anlatmaya yetmekte.

Oyuncuların eğitimleriyle birlikte senaryo konusundaki çalışmalar da bütün hızı ile sürüyor.. Dizinin ise Ekim ya da Kasım ayı içerisinde izleyiciyle buluşması konusunda bir beklenti var… Set içerisinde 1.500 taneye yakın kişinin çalışmakta olduğu düşünülecek olursa, Diriliş Osman isimli dizi yeni sezondaki en iddialı yapımı olma konusunda ne kadar övünecek olsa bile çok az.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.