Zirveye abone oldu

Zirveye abone oldu

31

Yapımının yanı sıra proje tasarım ile birlikte senaryosu Mehmet Bozdağ tarafından yapılan; genel yönetmen koltuğunda Metin Günay’ın yer aldığı ve ayrıca başrolünde ise Osman Bey isimli karakterle Burak Özçivit’i gördüğümüz ‘’Kuruluş Osman’’ adlı dizinin 3. bölümü de Türkiye ile birlikte dünya üzerinde çok büyük bir ilgi görmüş oldu.

 

 

Yapımının yanı sıra proje tasarım ile birlikte senaryosu Mehmet Bozdağ tarafından yapılan; genel yönetmen koltuğunda Metin Günay’ın yer aldığı ve ayrıca başrolünde ise Osman Bey isimli karakterle Burak Özçivit’i gördüğümüz ‘’Kuruluş Osman’’ adlı dizinin 3. bölümü de Türkiye ile birlikte dünya üzerinde çok büyük bir ilgi görmüş oldu. Diziye ait ilk iki bölümünde gerçekleştiği gibi üçüncü bölüm içerisinde de reytinglerde zirve kısmında bulunan bu yapım, büyük  bir ilgiyle karşılanmış oldu.

 

Dizinin paylaşılmış olan yeni bölümü bütün kategoriler üzerinde birinci olmayı başarırken, Bütün Kişiler kısmında %14.73 seviyesindeki bir izlenme oranının yanı sıra %28.62 seviyesinde bir izlenme payı ile birlikte AB Sosyal Statü üzerine tam tamına %12.81 seviyesindeki bir izlenme oranının yanı sıra %28.05 seviyesinde bir izlenme pay ve ayrıca  20+ABC1 üzerinde %13.31 seviyesindeki bir izlenme oranının yanı sıra %30.12 seviyesinde bir izlenme payı alıp zirve kısmında yer almayı başardı.

 

Yayın günü içerisinde sosyal medya üzerinde çok yoğun  bir etkileşim almış bulunan ‘‘Kuruluş Osman’’ isimli dizi #KuruluşAteşi isimli hashtag ile Twitter platformu üzerinde dünya trend listesi içerisinde 6. sırada yer almaktayken, Türkiye içerisinde de ilk sıradaydı.

 

 

Dizinin 3. bölümü üzerine Osman Bey ile birlikte Şeyh Edebalı’nın buluşmaları da unutması zor anlara sahne olmuş bulundu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.