Diziler için 2 haftalık mecburi bir ara gelecek

Diziler için 2 haftalık mecburi bir ara gelecek

28

Her sene içerisinde Ocak ayı geldiği zaman televizyon kanalları mevcut durumdaki dizilerin yeni bölümlerini yayınlamaya çekinmekte.

 

Her sene içerisinde Ocak ayı geldiği zaman televizyon kanalları mevcut durumdaki dizilerin yeni bölümlerini yayınlamaya çekinmekte. Geçmiş olduğumuz sezonlar içerisinde de yaşandığı gibi, firmaların reklam bütçelerini ayarlamış oldukları Ocak ayının ilk 2 ila 3 haftalık dönemi üzerinde dizilerin yeni bölümlerinin paylaşılmasının yerine ya farklı programlar veyahut kolaj bölümler ekrana getirilmekte.

Ocak ayının ilk dönemi içerisinde reklam bütçelerinin çok az olmasından dolayı dizilerin yeni bölümlerinin paylaşılması da kanalların zarar açıklamalarına sebep oluyor. Önlem olması açısından da yapımlara kısa bir ara verilip 3. hafta itibariyle yeni bölümler ekrana yansıtılmaya devam ediliyor. 2020 senesine de buna benzeyen bir uygulama damgasını vurmuş olacak. Dizi izleyenler 2 veyahut 3 hafta kadar yeni yayınlanacak bölümleri beklemek mecburiyetinde kalmış olacak.

Ramo ile birlikte Zemheri ve ayrıca Babil isimli diziler de yeni senenin ilk haftaları içerisinde değil de 3. hafta itibariyle ekranda yer almaya başlayabilir. Demet Özdemir ile birlikte İbrahim Çelikkol’un başrollerini paylaştığı Doğduğun Ev Kaderindir isimli dizi de 25 Aralık Çarşamba gününde ilk bölümüyle birlikte yayında olmaya başlayacak. Fakat Ocak ayının ilk haftaları içerisinde ekrana gelecek mi bu çok büyük bir merak konusu..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.