TRT 1 artık Kanal 7’nin dizi stratejisini uygulamaya başladı

TRT 1 artık Kanal 7'nin dizi stratejisini uygulamaya başladı

62

Kanal 7 isimli televizyon çok uzun senelerden beri günlük diziler sayesinde yoluna devam etmeyi sürdürüyor.

 

Kanal 7 isimli televizyon çok uzun senelerden beri günlük diziler sayesinde yoluna devam etmeyi sürdürüyor. Tam da burda hafta içi yayınlanmakta olan ve tam tamına 7 sezon byunca devam eden Elif isimli dizi çok önemli bir örnektir. Şu zamanlarda da Yemin isimli diziyle birlikte yoluna devam etmeyi sürdüren Kanal 7, öte yandan Hint ile birikte Kore dizilerini de günlük dizi formatıyla yayınlamaya devam ediyor.

TRT1 kanalı da son dönemler içerisinde Kanal 7’nin stratejisine benzeyen bir gelişmeler yaşatmasından dolayı dikkat çekmeye başladı. Seksenler isimli diziyi günlük bir dizi formatıyla yayınlamaya başlayan TRT1 kanalı, öte yandan İncir Ağacı adlı diziyle birlikte de tekrar günlük dizi noktası üzerinde bir adım atmıştı.

Şimdilerde de TRT1’den çok daha yeni bir günlük dizi adımı yolda. Türkan Hanım’ın Konağı ismine sahip dizinin çekimlerine başlanmış bir durumda. TRT1 kanalı üzerinde üçüncü günlük dizi şeklinde Türkan Hanım’ın Konağını çok yakın bir zamanda ekranda görmüş olacağız. Söz konusu bu dizinin İncir Ağacı adlı dizinin yerine de paylaşılabilecek olduğu ifade ediliyor.

TRT1 kanalı, günlük bir durumdaki dizilere yatırım yapıp bir açıdan Kanal 7 isimli kanalın kendine has elde etmiş olduğu başarının da başka bir benzerini sağlamayı amaç edinmiş gibi gözüküyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.