Amadeus Film Konusu

Amadeus Film Konusu

75

Amadeus Mozart, sanat kariyerinde ne kadar tutarlı olup sürekli yükseğe tırmansa da, özel yaşamında hiç tutarlı olmayan bir kişiliktir.

Amadeus Mozart, sanat kariyerinde ne kadar tutarlı olup sürekli yükseğe tırmansa da, özel yaşamında hiç tutarlı olmayan bir kişiliktir. Günlük yaşantısında insanlara ve topluma karşı tutarsız, dengesiz hareketler yapmakta bu hareketleri oldukça fazla dikkat çekmektedir. Mozart’ın bu yaşam stili yakın arkadaşı Antonio’yuda endişelendirmektedir. Mozartla kendisini düzeltmesi konusunda ne kadar konuşsa da başarılı olamayan Antonio, ne yapacağını bilemez. Genel olarak Amadeus Mozart’ın en yakın arkadaşı olan Antonio Saleri’nin ilişkilerine ışık tutan bu yapım, Mozart’ın özel hayatı ile alakalı da oldukça fazla ipucu vermektedir.

Dünya çapında 20’den fazla ödül almış bu klasiği siz de hemen siteadı ayrıcalığıyla full hd kalitede ister Türkçe dublaj ister ise Türkçe altyazılı şekilde izleyebilirsiniz. Bu başarılı filmin yönetmen koltuğunda ise Miloš Forman oturuyor. Filmde Mozart rolünde Tom Hulce, Antonio Salieri rolünde ise F. Murray Abraham boy gösteriyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.