Dunkirk Film Konusu

Dunkirk Film Konusu

83

Bol ödüllü bu savaş filmi, 2. Dünya Savaşı’nda Alman askerlerinin kuşatması altında kalan ve oldukça dar bir alana sıkışan İngiliz, Fransız askerlerinin yaşadığı zorlukları konu almaktadır.

Bol ödüllü bu savaş filmi, 2. Dünya Savaşı’nda Alman askerlerinin kuşatması altında kalan ve oldukça dar bir alana sıkışan İngiliz, Fransız askerlerinin yaşadığı zorlukları konu almaktadır. Bu askerlerin mahsur kaldıkları bölgenin adı ise Dunkirk’tir. Dönemin İngiliz Başbakanı Churchill tarafından ise bu köşeye sıkışan İngiliz askerlerini kurtarmak için çoktan bir operasyon başlatılmıştır bile. Fakat bu askerleri o dönem İngiliz ve Fransız donanmasından çok çok üstün olan Alman donanmasının elinden kurtarmak hiç kolay olmayacaktır.

Film bu 2. Dünya Savaşı’nın seyrini değiştiren olaylardan olan Dunkirk Tahliyesi’ni çok güzel bir şekilde aktarıyor izleyiciye. Yönetmen koltuğunda Christopher Nolan’ın bulunduğu bu yapımın oyuncu kadrosunda kendisine Tom Hardy, Cillian Murphy, Mark Rylance ve Aneurin Barnard eşlik ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.