Çukur adlı dizinin başı büyük bir belada

Çukur adlı dizinin başı büyük bir belada

43

Ülkemizde üçüncü sezonunu tamamlamış olan Çukur adlı dizi, 4. final sezonuyla Eylül ayı içerisinde tekrardan ekranlara dönmüş olacak.

 

Ülkemizde üçüncü sezonunu tamamlamış olan Çukur adlı dizi, 4. final sezonuyla Eylül ayı içerisinde tekrardan ekranlara dönmüş olacak. Show TV kanalının çok fazla sevilen dizisi şiddet sahnelerinden dolayı da sürekli olarak eleştiriler aldı. RTÜK’e pek çok farklı şikayetler yapıldı. Diziden dolayı Show TV kanalı da çok büyük cezalar ödemek mecburiyetinde kaldı.

Çukur adlı dizi içerisinde çocukların ekranda yer alabileceği saatlere şiddet sahneleri yazmayıp, şiddetin dozunu biraz daha azaltıp ve şiddet içeriğine sahip sahnelerin sayılarında da kısıtlama yapılıp çok özel düzenlemeler gerçekleştirilmiş oldu. fakat bütün bu önlemlere karşın söz konusu diziye yönelik şiddet eleştirileri hiç bir şekilde sona ermedi.

Çukur adlı dizi şu dönemlerde Afganistan’da da yayınlanmakta ve şiddet konusundaki sahnelerinden dolayı başı tekrardan dertte. Afganistan Enformasyon ile Kültür Bakanlığı’nın söz konusu bu dizinin yayından kaldırılmasını istemesi de büyük bir yankı bulmuş oldu. Tolo isimli televizyon kanalında yayınlanmakta olan Çukur adlı dizinin Afganistan üzerinde de milyonlarca sayıda hayranı bulunmakta. Reyting konusunda rekorlar da kırmış olan bu yapım 2018 senesinin Aralık ayından bu zamana kadar ülkede yayınlanmakta.

Çukur adlı dizinin 2. sezonunun devam etmekte olduğu Afganistan üzerinde tartışmalar halen sürüyor Afganistan Enformasyon ile Kültür Bakanı görevinde bulunan Şiva Şark, Facebook hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımda, dizinin yayından kaldırılabilmesi amacıyla televizyon kanalına mesaj gönderdi.

Gelinmiş olan bu noktanın en önemli nedenlerinden bir tanesi de Çukur adlı dizinin şiddetle alakalı sahnelerine yönelik sosyal medya üzerinde yükselmeye başlayan eleştiri dalgaları.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.