Amazon farkıyla geliyor

Amazon farkıyla geliyor

29

Regina King’in yönetmenlikler alakalı ilk denemesi olarak ”One Night in Miami” adlı yapımın dünyanın genelinde yer alan tüm haklarını Amazon Studios şirketi satın almış durumda.

 

Regina King’in yönetmenlikler alakalı ilk denemesi olarak ”One Night in Miami” adlı yapımın dünyanın genelinde yer alan tüm haklarını Amazon Studios şirketi satın almış durumda. Amazon şirketi, bu senenin ilerleyen ayları içerisinde söz konusu filmi yayınlamayı planlamakta ve söz konusu bu filmi potansiyel bir ödül yarışmacısı şeklinde görmekte. Perşembe gününde çok erken saatlerde açıklaması yapıldığı gibi, ”One Night in Miami” adlı yapım eylül ayı içerisinde Toronto Uluslararası Film Festivali’nde dünyanın genelinde tanıtılmış olacak.

Amazon şirketi de, bir dizi stüdyonun arasında geçmiş bulunan teklif savaşının ardından filmin haklarını kazanmayı başardı. Satışla alakalı başka ayrıntılar konusunda da açıklama yapılmadı. Kaynaklar ise, tarihteki en büyük bağımsız film satışlarından bir tanesi olduğunu açıkça ifade ediyor. Rakipler de ”One Night in Miami” adlı yapımla alakalı daha çok para teklifin bulunsa da, yapımcıların filme karşı mevcut durumdaki tutkularından dolayı Amazon şirketiyle anlaşmış oldukları ifade ediliyor. Kemp Powers’ın yazmış olduğu ve 2013 senesi içerisinde de sahneye çıkan oyununu temel aldığı açıklanan ”One Night in Miami” adlı yapım, 1964 senesinde geçmekte ve ismini de, Dünya Ağır Siklet Boks Şampiyonu unvanını kazanmasının ardından Muhammed Ali şeklinde değiştirme kararı alan Cassius Clay’i izlemekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.