TRT kanalından yeni bir dizi projesi daha

TRT kanalından yeni bir dizi projesi daha

209

Yeni sezon içerisinde yeni dizileri ile birlikte dikkatleri çekmeyi başaran TRT ekranlarıyla ilgili olarakta bir dönem dizisinin daha hazırlıklarının devam ettiği bilgisine ulaşıldı.

 

Yeni sezon içerisinde yeni dizileri ile birlikte dikkatleri çekmeyi başaran TRT ekranlarıyla ilgili olarakta bir dönem dizisinin daha hazırlıklarının devam ettiği bilgisine ulaşıldı. Barbaros adına sahip olan dizinin çalışmalarının devam ettiği de bilinen bir gerçek.

Barbaros Hayrettin Paşa’nın yaşamının anlatılacak olduğu ve başrollerinde ise Engin Altan Düzyatan’ın yer alacağı diziyle alakalı hazırlıklar devam etmekteyken farklı bir tane daha dönem dizisinin de yolda bulunduğu bilgisine ulaşıldı. Yeni sezon için Masumlar Apartmanı adlı dizinin yanı sıra Uyanış Büyük Selçuklu adlı diziyle çok hızlı bir giriş gerçekleştirmiş olan TRT’nin iddialı bir çalışmasının daha yer aldığı Gazetecilerden Birsen Altuntaş’ın twitter üzerindeki paylaşımı ile beraber öğrenilmiş oldu.

Verilmiş olan bilgiye bakılırsa TMC Film aracılığıyla çekileceği açıklanan dizinin hazırlıklarına başlamış oldu. TRT kanalında yayınlanacağı açıklanan Kıbrıs Ada Kışı ismine sahip olan dizinin bir müddettir çalışmalarının yapılmaya başladığı bilgisine ulaşıldı. Projenin daha şimdiden 26 bölüm şeklinde hazırlanmış olduğu ve bir dönem dizisi olarak öne çıkacağı da gelen bilgilerin arasında yer alıyor. Öte yandan her bir bölümün altmış dakika olacağı da açık bir şekilde ifade edilmekte.

Dizinin oyuncuyla alakalı seçimleri halen devam ederken yönetmenliğini Hakan İnan’ın yapacak olduğu ve aynı zamanda senaryosunu ise Başar Başarır ile birlikte Emre Özdür’ün kaleme alacağı ifade edilmekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.