Tekrar TRT1 dizisinde yer alacak

Tekrar TRT1 dizisinde yer alacak

113

1990’lı senelerden bu zamana kadar pek çok yapım içerisinde rol almış bulunan usta oyunculardan Süeda Çil, Bizim Mahalle adına sahip 1993 senesinde yapılan diziden bu zamana kadar 27 yıldan beri ekranlarda çok değişik karakterlerle yer almaya devam ediyor.

 

1990’lı senelerden bu zamana kadar pek çok yapım içerisinde rol almış bulunan usta oyunculardan Süeda Çil, Bizim Mahalle adına sahip 1993 senesinde yapılan diziden bu zamana kadar 27 yıldan beri ekranlarda çok değişik karakterlerle yer almaya devam ediyor. Kaygısızlar adına sahip efsane dizi içerisinde Terbiye Kaygısız karakteriyle de anımsayacağınız ünlü oyuncu, Sihirli Annem adlı dizide de Firuze isimli karaktere can vermişti.

Benim Annem Bir Melek isimli dizide Melahat karakteriyle de akıllara yazılmış olan oyuncu, Cennet’in Gözyaşları adına sahip dram dizisi içerisinde de Suna Gürsu adlı karaktere can verdi. Süeda Çil, son olarak TRT1 kanalında izleyicilerle buluşan Elimi Bırakma adlı dizide Gönül isimli karaktere ekranda yer almıştı.

Uzun bir zamandan beri projelerde yer almayan ünlü oyuncu, beş sezondan beri TRT1’de izleyiciyle buluşmaya devam eden Payitaht Abdülhamid adlı dizinin kadrosuna katılmış durumda. Es Film imzasına sahip olan TRT1 dizisi, beşinci sezona pek çok farklı oyuncuyu kadrosuna katıp başlamış idi. Kendisine ait bir kemik kitlesi bulunan söz konusu dizi, yoluna da devam etmekte.

Gazetecilerden Birsen Altuntaş’ın edinmiş olduğu kulis bilgisine bakılırsa Süeda Çil, yeni başlayacak olduğu Payitaht Abdülhamid adlı dizide Refika Kalfa adına sahip karaktere can vermiş olacak. Oyuncunun yeni bölümler içerisinde Payitaht Abdülhamid sahneleri üzerinde de görünmesi beklenmekte. Süeda Çil aynı zaman içerisinde özel yaşamında eğitmenlik de yapmakta.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.