TRT 2 tane diziyle alakalı final karar almış durumda

TRT 2 tane diziyle alakalı final karar almış durumda

75

TRT1 ekranları üzerinde yaprak dökümü de sezonun sonlarına doğru yaklaşılmış olmasıyla başlamış durumda.

 

TRT1 ekranları üzerinde yaprak dökümü de sezonun sonlarına doğru yaklaşılmış olmasıyla başlamış durumda. Bu sezondaki flaş dizilerine imzasını atmış olan kamu yayıncısı, dizi izleyenlerini kanala çekebilecek önemli projelerle pek çok önemli sürpriz yapmış oldu. Uyanış Büyük Selçuklu adlı dizinin yanı sıra Masumlar Apartmanı adlı dizi ve Gönül Dağı adlı dizi hem çok tuttu hem ise fazlasıyla iyi reytingler alıp sezonun en başarılı yapımlarından biri olmayı başardı.

Bütün bunların yanında Benim Adım Melek adlı dizinin yanı sıra Tövbeler Olsun adlı dizi ve Payitaht Abdülhamid adlı diziler de TRT1 kanalında izleyicilerle buluşmayı sürdürdü. TRT1 kanalında Pazar gününde de Teşkilat adına sahip istihbarat konusu bulunan dizi başlamış olacak. Bu söz konusu yapımla beraber kamu yayıncısının 4. fazlasıyla iddialı dizisi de yayına girmiş olacak.

Fakat TRT1 kanalının yeni sezonla alakalı çok büyük planları mevcut. Barbaros adlı dizinin hazırlıkları devam ediyor ancak halen çekimler başlamış değil. Hay Sultan adlı diziyle ilgili olarakta çekimlerin başlamış olduğu bilinmekte. Farklı projeler de gelmiş olacak. Hal bu şekilde olunca performansı düşmüş olan veyahut ömrünü tamamlamış olan diziler de teker teker veda etmiş olacak.

İlk veda edeceği açıklanan yapım Tövbeler Olsun adlı dizi oldu. Gün değiştirmiş olan ve bu hafta itibariyle perşembe günlerinde yayınlanacak olduğu açıklanan dizinin geriye beş bölümü kalmış durumda. 28. bölümü de yarın ekranlara gelecek komedi dizisinin 32. bölüm içerisinde final yapması şeklinde karar alınmış durumda.

TRT1 ekranları üzerinde final yapması şeklinde karar alınmış olan farklı bir dizi de beşinci sezonu devam eden Payitaht Abdülhamid adlı dizi. Bülent İnal’ın başrolünde yer almakta olduğu dizinin son aylar içerisinde düşüş gösteren reytingleri de dikkatleri çekmekteydi. Dizinin Mayıs ayından itibaren ekrana veda etmesi konusunda beklenti bar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.