Bu hafta tam 4 tane film vizyona girmiş olacak

Bu hafta tam 4 tane film vizyona girmiş olacak

105

Türkiye içerisindeki sinema salonlarına bu hafta 1 tanesi yerli durumda 4 tane film vizyona girmiş olacak.

 

Türkiye içerisindeki sinema salonlarına bu hafta 1 tanesi yerli durumda 4 tane film vizyona girmiş olacak.

Görkem Yeltan’ın yönetmen koltuğunda yer aldığı; Kaan Çakır ile birlikte Alin Yeltan, Pınar Tuncegil, Ali Altuğ, Derin Yeltan ve de Okan Yalabık’ın rol almış olduğu ”Bağcık” adlı film izleyicilerle buluşmuş olacak.

Oyunculuğuyla birlikte yazarlığının yanı sıra kadar sinemacı kimliği ile birlikte de tanınmayı başaran Görkem Yeltan’ın yapmış olduğu bu yeni filmi; annelerini yitirmiş olan ve de anneannelerinin Kanada’ya gidişinden sonra Bodrum ilçesine amcalarının yanına gitmek mecburiyetinde kalmış olan 2 tane kız kardeşin hikayesini anlatmakta.

”Büyülü Geceler” adlı film;

Paolo Virzi tarafından yönetilmiş olan ”Büyülü Geceler” isimli film, İtalya içerisinde gerçekleşmiş olan 1990 Dünya Kupasının sürdüğü dönem içinde, polis ekiplerinin Tiber Nehri üzerinde ünlü durumdaki bir yapımcının cesedini bulmasından sonra gözlerin 3 tane senariste dönmesini konu edinmiş durumda.

”En Sevdiğim Kumaş” adlı film

Gaya Jiji tarafından yönetilmekte olan ”En Sevdiğim Kumaş” ismine sahip film içerisinde Metin Akdülger ile birlikte Mudar Abbara, Manal Issa, Ula Tabari ve de Gaya Jiji rol almış oldu. Fransa ile birlikte Almanya ve de Türkiye’nin ortak yapımı olarak karşımıza çıkan bu film; bunalmış olduğu yaşamından kaçmaya çalışmakta bulunan genç bir tane kadının hikayesini beyaz perdeye taşımakta Farklı bir Sinema’nın haziran ayındaki programı dahilinde Türk izleyicisiyle buluşacağı açıklanan filmin prömiyeri ise, geçtiğimiz sene Cannes Film Festivali içerisinde gerçekleştirilmişti.

”Koca Ayak” adlı film

Evan Tramel’in yönetmiş olduğu bu haftanın animasyon filmlerinden biri olarak öne çıkan ”Koca Ayak” ise; sürgüne yollanmış olan Noel Baba’yı kurtarabilmek amacıyla yola çıkmış olan genç Finn ile birlikte ejderhası olan Haldor’un hikayesini konu alıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.