Kral Midas’ın Hazinesi filmi vizyondan çekildi

Kral Midas'ın Hazinesi filmi vizyondan çekildi

100

Yapımcı tarafından yapılmış olan açıklama ise şu şekilde;

 

Yapımcı tarafından yapılmış olan açıklama ise şu şekilde;

Cine Medya Yapım şirketi olarak 31 Mayıs tarihi içerisinde vizyona sokmuş olduğumuz ”Kral Midas’ın Hazinesi” ismine sahip sinema filmimizi, bütün gerekliliklerimizi yerine getirmiş olduğumuz halde izleyici ile buluşturamadık. Gerek anlaşmalı bir durumda bulunduğumuz dağıtım şirketimiz, gerek ise sinema sektörü içerisinde oluşmuş durumdaki bazı oligarşik güçler ve de dengelerden dolayı 10 Haziran tarihi itibariyle (üzülerek) vizyon üzerinden çekme konusunda bir karar aldık. Konuyla alakalı olarak yapımcı ve yönetmenimiz olan Mesut Çetin ile birlikte filmimizin oyuncuları da bir basın açıklaması gerçekleştirecektir. Türk sinemasının gelişim göstermesinin önünde yer alan en büyük engellerden bir tanesi olan bu haksız durumdaki rekabet ortamının kaldırılabilmesi amacıyla siz değerli durumdaki basın mensuplarını da bu önemli açıklamamız içerisinde yanımızda görmeyi istiyoruz.

Üstünde onlarca sayıdaki insanın emeği ile birlikte hayalleri ve de kariyer planları bulunan, yapımcısının geri dönüşünün bulunup bulunmayacağının bir garantisi olmadan çok büyük bir miktarda para yatırmış olduğu bir filmin ilk hastası içerisinde gösterimden çıkartılması da çok üzücü. Bağımsız durumdaki sinemacılar da birer sinema emekçisidir.
Bağımsız durumdaki filmler de candır ve de tamamen bir sinema sanatıdır.

‘Kral Midas’ın Hazinesi’ isimli filmin başrol oyuncularından İsmail Baki Tuncer ise açıklamasında; ”Tüm salonların artık tamamen dolmuş ve parsellenmiş gibi bulunduğunu düşünebiliriz. Keşke, Türk sineması için biraz önem veriyor olsak. Yoksa bu önemli değeri vermez isek sinema sektörü tamamen bitmiş olacak, Türk sineması da bundan sonra artık tarih olacak” ifadelerine yer verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.