Kuruluş Osman isimli dizi için hazırlıklar fazlasıyla büyük

Kuruluş Osman isimli dizi için hazırlıklar fazlasıyla büyük

26

Atv ekranları üzerinde izleyicilerle buluşacağı konusunda açıklamalar yapılan Diriliş Osman adlı dizinin isminin değiştirilmiş olduğu paylaşılan bir fragman sayesinde açık bir şekilde ortaya çıkmış oldu.

 

Atv ekranları üzerinde izleyicilerle buluşacağı konusunda açıklamalar yapılan Diriliş Osman adlı dizinin isminin değiştirilmiş olduğu paylaşılan bir fragman sayesinde açık bir şekilde ortaya çıkmış oldu. Dizinin yeni ismi ise; Kuruluş Osman olarak seçilmiş. Osmanlı İmparatorluğu’nu kurmuş olan Osman Gazi’nin yaşamının da açık bir şekilde anlatılacak olduğu bu harika yapımla ilgili ilk görüntüler paylaşılmış bir durumda.

Fakat söz konusu bu dizi için tam olarak nasıl bir hazırlık aşamalarından geçişler yapıldı, nasıl bir özveri sergilenmiş oldu bu hususa da çok fazla dikkat çekmek gerekiyor. Dizinin yapımcı koltuğunda yer alan Mehmet Bozdağ ise, hazırlıkların tamamını çok büyük bir titizlikle yönetmekte. Riva içerisinde kurulmuş olan platoyu görme imkanı olanlar ise gözlerine inanmakta zorlandıklarını ifade ediyor.

Aslına bakılır ise burayı sadece bir plato olarak değil de yüzlerce dönümlük bir arazinin üstüne kurulmuş ufak bir kent şeklinde de tanımlamak hiç bir şekilde yanlış olmaz.

Sabah gazetesinde yer alan televizyon eleştirmenlerinden biri olan Yüksel Aytuğ, söz konusu bu platoyu dolaşmış ve
burasıyla alakalı bütün izlenimlerini de açık bir şekilde köşesinde yazmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.