Rtük cezalarını bu taktikle aşıyor

Rtük cezalarını bu taktikle aşıyor

46

Show TV kanalında Pazartesi akşamlarında izleyiciler ile buluşmaya devam eden Çukur adlı dizi adeta hedefe oturtulmuş bir vaziyette.

 

Show TV kanalında Pazartesi akşamlarında izleyiciler ile buluşmaya devam eden Çukur adlı dizi adeta hedefe oturtulmuş bir vaziyette. Dizi içerisinde yer alan şiddet sahnelerine karşı yapılan eleştiriler ise çoğalarak sürüyor.

Son olarak İçişleri Bakanı görevinde bulunan Süleyman Soylu’nun da şikayette bulunduğu bu dizi içerisindeki şiddet sahneleriyle alakalı olarak RTÜK’ten ise cezalar arka arkaya geliyor. Pek çok kişinin ise RTÜK’e sürekli olarak şikayet ettiği bilinen bir gerçek. Çukur isimli dizi içerisinde yer alan bu şiddet sahnelerine karşı tepkilerin çoğalmaya başlamasının sonrasında çok daha yeni bir taktik geliştirildiği de ortaya çıkmış durumda.

Sina Koloğlu, Milliyet Cadde ekinde yer alan yazısı içerisinde Çukur isimli dizide bulunan bir tane yetkiliyle gerçekleştirdiği konuşmanın detaylarını açık bir şekilde verdi

Dizi içerisinde çocukların herhangi bir şekilde şiddet sahneleriyle karşılaşmamaları amacıyla ilk kırk dakika boyunca herhangi olumsuz bir görüntü meydana getiren bu çeşit sahneleri paylaşmadıklarını ifade eden yetkili, bölümlerin bazılarında ise hiç bir şekilde şiddet bulunmadığını da ifade etti.

Çukur isimli popüler dizi söz konusu bu yeni taktiğiyle başlayan eleştirilerden kurtulabilir mi hiç bir şekilde bilinmiyor ama, bundan böyle adı çıktığından dolayı da en ufak bir sahne olsa dahi eleştiri oklarını çekecek olması hiç kimseyi şaşırtmayacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.