Train to Busan Film Konusu

Train to Busan Film Konusu

83

Yoğun olan işleri nedeniyle kızını son dönemde oldukça ihmal etmiş olan Sok-Woo’nun kızının doğum günü yaklaşmaktadır. Kızının doğum gününde tek isteği ise annesini görmektir

Yoğun olan işleri nedeniyle kızını son dönemde oldukça ihmal etmiş olan Sok-Woo’nun kızının doğum günü yaklaşmaktadır. Kızının doğum gününde tek isteği ise annesini görmektir. Kızının bu isteğini gerçekleştirmek için, Sok-Woo’nun kızıyla birlikte Seul’den Busan’a yolculuk yapması gerekmektedir. Biletler alınır ve tüm hazırlıklar yapılır, yolculuk yapmak üzere trene binilir. Tren tam kalkacağı sırada kadın bir yolcu tuhaf davranışlar sergilemeye başlar, adeta bir zombi virüsü bulaşmış gibidir. Onun ardından aynı vagondaki başka kişiler daha hastalıklı gibi davranmaya başlarlar. Şüphesiz ki hastalık başka insanlara da bulaşmıştır. Çok geçmeden ülkede bir zombi salgınının başladığı haberi herkese yayılır. Sok-Woo’nun ise o trenden hem kızını, hem de kendisini kurtarması gerekmektedir. Bu ise hiç kolay olmayacaktır.

Zombi Ekspresi – Train to Busan filminin yönetmen koltuğunda ise Sang-ho Yeon oturuyor. Ona Sok-Woo rolünde Yoo Gong, kızı rolünde ise Yu-mi Jung eşlik ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.