Kuruluş Osman adı diziyle alakalı yeni bir gerçek ortaya çıkmış durumda

Kuruluş Osman adı diziyle alakalı yeni bir gerçek ortaya çıkmış durumda

51

Kuruluş Osman adlı yapım yalnızca bir dizi veyahut tarihi bir belgesel zannetmemelisiniz! Kuruluş Osman adlı yapımı atv ekranı üzerinde izlemekte olan milyonlar bulunuyor.

 

Kuruluş Osman adlı yapım yalnızca bir dizi veyahut tarihi bir belgesel zannetmemelisiniz! Kuruluş Osman adlı yapımı atv ekranı üzerinde izlemekte olan milyonlar bulunuyor. Burak Özçivit’in baş rollerinde bulunduğu yapım içerisinde birbirinden değerli oyuncular yer alıyor. Riva semtinde ormanın içinde çok büyük bir plato kurulmuş durumda. Kostümlerinden tutun da aksesuarlarına kadar her bir şeyin ince elenip sık dokunmakta olduğu çok önemli bir projedir bu.

Dizi içerisinde Dündar Bey adı karaktere yaşam vermekte olan veren Ragıp Savaş, Dizi TV programı tarafından kendisine yöneltilen sorulara cevap verdi. İzleyenlere bunu sadece sıradan bir dizi olarak izlemelerini, bir belgesel konumunda bulunmadığını, tarihte yaşanmayan şeylerin de içine ilave edilebileceğini anımsattı.

Ragıp Savaş yapmış olduğu açıklama içerisinde; ”Bu söz konusu dizi elbette ki tarihten yola çıkıp çekilmekte. Ancak bunun adı da dizi, yanı bu bir dramadır. Tarihi birebir şekilde çekmekte olsaydık, dizi – drama olmayacaktı, o zaman ise sadece bir belgesel olabilirdi. Bundan dolayı da olmayan şeyler, hayali bir durumaki şeyler, tarihte bulunmayan şeyler koyulabilir içine” şeklinde açıklama yaparak dikkatleri üstüne çekti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.