Türkiye içerisinde tutmadı

Türkiye içerisinde tutmadı

33

Kanal D ekranları üzerinde 2019 senesi içerisinde izleyicilerle buluşmuş olan Yaralı Kuşlar, bir günlük dizi olarak karşımıza çıkmıştı.

 

Kanal D ekranları üzerinde 2019 senesi içerisinde izleyicilerle buluşmuş olan Yaralı Kuşlar, bir günlük dizi olarak karşımıza çıkmıştı. 165 bölüm boyunca ekran üzerinde kalabilmekte olan söz konusu yapım, reyting düşüklüğünden dolayı daha da çok ilerlemeyi başaramadı. Fakat söz konusu dizinin yurt dışında yer alan durumu çok daha değişik oldu.

Kolombiya’ya satılmış olan söz konusu Yaralı Kuşlar, bu ülke içerisinde ekrana gelmeye başladığı ilk gün çok harika bir başarı kazanmış oldu. Milliyet Cadde yazarları arasında yer alan Sina Koloğlu, Yaralı Kuşlar adlı dizinin Kolombiya serüveni ile alakalı detayları yazdı.

Koloğlu yapmış olduğu haberinde; ”Yayınlanmış olduğu ilk gün Caracol TV adlı kanalın yüzünü güldürmüş oldu. ‘‘Ömer; Çalınmış Hayaller’’ ismiyle gösterilmekte olan söz konusu yapım, açık kanallarda %30 seviyesinde izlenme payı alarak en fazla seyredilmekte olan proje oldu. Özellikle de Kolombiya içerisinde bizim ‘‘telenovelalar’’ çok fena tutmuş durumda” ifadeleriyle yazdı.

Türkiyeye ait olan dizilerin Latin Amerika içerisindeki yükselişi aralıksız olarak sürüyor. Ülkemiz içerisinde fazla izlenmemekte olan yapımlar, Latin Amerika ülkeleri üzerinde adeta reyting rekorları kırabilmekte. Kanal 7 üzerinde tam tamına yedi sezon süren Elif adlı dizinin minik yıldızı olarak büyük bir başarı elde eden İsabella Damla Güvenilir’in Güney Amerika coğrafyası üzerinde adeta bir star olduğunu da anımsatmamızda yarar var.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.