Seneler geçtikten sonra setlere geri dönüş yaptı

Seneler geçtikten sonra setlere geri dönüş yaptı

24

2000’li senelerin ilk dönemlerinde hem yakışıklı olması hem ise oyunculuğundan dolayı bütün dikkatleri üstüne çekmiş olan Arda Kural, bir dönemler sağlık problemlerinden dolayı çok zor günler geçirmiş idi.

 

2000’li senelerin ilk dönemlerinde hem yakışıklı olması hem ise oyunculuğundan dolayı bütün dikkatleri üstüne çekmiş olan Arda Kural, bir dönemler sağlık problemlerinden dolayı çok zor günler geçirmiş idi. Yakın çevresi ile birlikte sevenlerinin destekleri sayesinde bu zorlu süreç içerisinden daha da güçlü bir şekilde çıkmayı başaran yerli Leonardo Di Caprio lakabına sahip Arda Kural, seneler geçtikten sonra setlere geri dönüş yaptı.

Kural, TRT 1 adlı kanalı absürt komedi tarzına sahip dizilerden Tutunamayanlar’ın kadrosuna dahil oldu. Transferi ise yönetmen görevinde bulunan Osman Nail Doğan Twitter hesabı üzerinden ”Hoş geldin Arda Kural :)” şeklindeki bir notla duyurmuş oldu. Kural, artık Salı akşamlarında izleyiciyle buluşan Tutunamayanlar adlı dizinin kadrosunda Doğu Demirkol’un yanı sıra Zafer Algöz ve Ece Ceşmioğlu’yla beraber yer alıyor olacak.

Arda Kural Kim?

Liseyi Yalova Endüstri Meslek Lisesi içerisinde okudu. Kocaeli Üniversitesinde yer alan Kimya Mühendisliği bölümünü bitirmiş oldu. İki sene boyunca dramaturji ile birlikte sinema eleştirmenliği konusunda eğitim aldı.

1999 senesi içerisinde kendi kurmuş olduğu Tiyatro roman Tiyatrosu içinde profesyonel bir hale geldi. Bu tiyatro içerisinde ve daha sonrasında kurmuş olduğu Siyah Oyuncular Tiyatrosu içerisinde kendi yazmış olduğu Belirtisiz Nesneler adlı oyunun yanı sıra Ben Değil Kendim adlı oyun ile birlikte Dokuz Köyden Kovulmak adlı oyun, Siyah Mizah adlı oyun ve Aşk gibi oyunlar üzerinde rol almış oldu. Kral TV adlı popüler müzik kanalında VJ’lik yaptı. İlk olarak 1999 senesinde Eyvah Kızım Büyüdü adlı dizide Altay rolu ile kamera karşısına geçmiş oldu ve bu dizi içerisinde Leonardo DiCaprio’ya benzerliğinden dolayı tanındı. İkinci çıkışı ise 2005 senesi içerisinde Emret Komutanım adlı dizide Posta Ferit karakteriyle oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.