Hakan Muhafız adlı dizi mahkemelik olmuş durumda

Hakan Muhafız adlı dizi mahkemelik olmuş durumda

6

Üçüncü sezonu 6 Mart tarihi içerisinde izleyicilerle buluşmaya hazırlanan Netflix adlı platformunun Türk dizilerinden biri olarak öne çıkan Hakan Muhafız adlı dizi davalık olmuş durumda.

 

Üçüncü sezonu 6 Mart tarihi içerisinde izleyicilerle buluşmaya hazırlanan Netflix adlı platformunun Türk dizilerinden biri olarak öne çıkan Hakan Muhafız adlı dizi davalık olmuş durumda. Dizinin senaryosunun kendine ait olduğunu iddia eden bir senarist, dizinin yapım firmasına dava açmış oldu.

Türk yapımı olarak öne çıkan Netflix platformunda yayınlanan Hakan Muhafız adlı dizi, izleyenler tarafından da fazlasıyla beğenilmekte. İlk iki sezon ardımızda kalmış durumdayken, üçüncü sezonun çıkış tarihi de Netflix adlı platform tarafından 6 Mart şeklinde belirtilmiş bir vaziyette. Dizinin 4. sezonla alakalı da onayı yer alıyor. Son ortaya çıkmış olan haberlere bakılırsa da, Netflix adlı platformun Hakan Muhafız isimli dizisi davalık olmuş durumda.

Senarist olarak tanınan Adem Bıyık, Netflix platformu üzerinde paylaşılan Türk yapımı Hakan Muhafız adlı dizisiyle alakalı dava açmış oldu. İstanbul 1. Fikri ile Sinai Haklar Hukuk Mahkemesi içerisinde gerçekleşen duruşmaya, her 2 tarafın da avukatları katılım gerçekleştirdi. Adem Bıyık’ın hak sahibi olarak öne çıktığı ”Kerem İstanbul’un Oğlu” adlı senaryonun, O3 firması tarafından izin bulunmadan Hakan Muhafız adlı diziye uyarlanmış olduğu da hakim tarafından tespit edilmiş oldu. Tarafların avukatları, sulh ile alakalı görüşme sağlamayacak oldukları ve dava hususunun arabulucu aracılığı ile çözülmesini talep etmediklerini ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.