TRT 1’den Kuşlarla Yolculuk isimli yeni bir dizi

TRT 1'den Kuşlarla Yolculuk isimli yeni bir dizi

105

Ramazan ayı süresince ekranlarda olarak Kuşlarla Yolculuk isimli dizi 24 Nisan Cuma gününde saatler 18:50’yi gösterirken ilk bölümü ile birlikte ekranlara gelecek..

 

Ramazan ayı süresince ekranlarda olarak Kuşlarla Yolculuk isimli dizi 24 Nisan Cuma gününde saatler 18:50’yi gösterirken ilk bölümü ile birlikte ekranlara gelecek.. TRT 1 kanalının Ramazan ayı için özel yayın ile birlikte yapımları arasına çok daha yeni bir dizi daha katılmış olacak; ”Kuşlarla Yolculuk” adlı dizi Feridüddin Attar’ın yazmış olduğu ”Mantık’ut Tayr” adlı eseri üzerinden uyarlanarak çekilmiş 29 bölümden oluşan bu dizi, Ramazan ayı süresince her gün saatler 18:50’yi gösterirken TRT 1 ekranları üzerinde izleyiciyle buluşmuş olacak.

TRT 1 ekranları üzerinde her gün paylaşılacak durumda bulunan Kuşlarla Yolculuk adlı dizinin her bir bölümü üzerinde Mantıku’t-Tayr isimli eser üzerindeki dokuz tane kuşu simgelemekte bulunan dervişlerin ve ayrıca ”Hüdhüd”ü simgelemekte olan Şeyhin yaşama bakış açılarının yanı sıra yaşam felsefeleri ile birlikte doğa, evren ve de insanla ilişkilerini değerlendirmiş olduğu öyküler işlenmekte. Dizinin her bir bölümü içerisinde dervişlerin kendileriyle geçirmiş oldukları imtihanlarının yanı sıra düşünce ile birlikte tutumları, Şeyhin tasavvur ile birlikte telkin ve de tavsiyeleri eşliğinde izleyiciye aktarılmış olacak.

Kuşlarla Yolculuk adlı dizinin her bir bölümü içerisinde dokuz tane farklı kuşun yanında ”papağan kuşunu temsil
etmekte bulunan ve ”ölümsüzlükle ilgili iksiri” bulma arzusunu sergilemekte olan Seyyah’ın da maruz kalacak olduğu özel bir ”imtihan” vesileri ile Şeyh’in rehberliğine duyacak olduğu ihtiyaç ayrıca işlenmekte.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.