Jonah Hex film incelemesi

Jonah Hex film incelemesi

45

Film bir çizgi roman uyarlaması. 19. yy sonlarında geçen filmimizde, Jonah Hex adlı karakterimiz Amerikan ordusunda bir asker.

 

Film bir çizgi roman uyarlaması. 19. yy sonlarında geçen filmimizde, Jonah Hex adlı karakterimiz Amerikan ordusunda bir asker. Hex, generalinin bir kasabadaki hastaneyi yakma emrine karşı gelmesiyle beraber general tarafından öldürülmesi emredilir. Öldürecek kişi ise, Hex’in silah arkadaşı ve aynı zamanda generalin tek oğludur. Jonah Hex durumu öğrenince, silah arkadaşını öldürmek zorunda kalır ve general ile ezeli düşman olur. General Hex’in ailesini katleder ve bunu ona izletir. General Hex’in yüzüne ise kendini hatırlatacak bir işaretin mühürünü basar ve onu bir ağaca bağlayarak ölüme terkeder. Günlerce orada bağlı kalan Hex ölmek üzereyken büyücü kızılderililer tarafından bulunur ve tedavi edilir. Ama tedavi sonrası ölülerle konuşma gibi bir lanetli özellik kazanır…

Düşman olduğu generali Turnbull ise Amerika için olan kötü planı için kendisine ölü süsü verir. Hex ailesinin acısını ödül avcılığı yaparak bastırmaya çalışır. Ta ki General Turnbull’ın ölmediğinin ortaya çıkışına kadar. Devamını daha anlatmayayım da tadı iyice kaçmasın. 🙂 Aksiyon severler için gerçekten kaçırılmayacak bir film. Başrollerde; Josh Brolin (Jonah Hex) ve Megan Fox var.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.