Suretler Film İncelemesi

Suretler Film İncelemesi

BRUCE WILLIS
117

Filmde VSI adında bir şirketin başta insanlığın yaşamını kolaylaştırmak için ürettiği robotların insanlığı nasıl pasifleştirdiği anlatılıyor ama asıl konu bu değil.

 

Filmde VSI adında bir şirketin başta insanlığın yaşamını kolaylaştırmak için ürettiği robotların insanlığı nasıl pasifleştirdiği anlatılıyor ama asıl konu bu değil. İnsanlar evlerinde oturdukları yerde bir makine içine giriyor ve dışarıda kendi DNA sıyla üretilmiş (entegre edilmiş) olan robotu kontrol ediyor…

Bu makineden insanlar istediği zaman çıkabiliyor doğal olarakta robotta pasif hale geliyor ama tüm insanlık kendi işlerini kendileri halletmek yerine evlerinde oturup kişisel robotlarını çalıştırmayı seçmiş durumda. Bruce Willis ise oğlunu bir trafik kazasında kaybetmiş, karısı ise depresyonda olan o zamanın bir FBI ajanı. Birgün bu robotların yaratıcısı olan adamın (VSI patronu) tek oğlunu bir robot öldürür. Ve o günden sonra VSI sahibi olan bu adam tüm robotları yarattığı gibi yok edip insanlığı tekrar aktifleştirmeyi kafasına koyar. Bunun yapabilecek bir silah vardır, bu silahı tüm robotların kontrol edilebildiği bir bilgi işlem merkezinde çalıştırırsa dünyadaki tüm robotları bir kerede ortadan kaldırabilecektir. Fakat, bir robot aktif haldeyken zarar görürse veya ölürse sahibi yani kullanıcısı olanında beyninde hasar oluşuyor. Bu yüzden VSI sahibi o an robotları öldürürken aynı zamanda kullanıcılarınıda öldürücektir. Oğlunun ölümünden robotlara duyduğu öfke o kadar fazladır ki gözünü kör etmiştir ve bu kadar insanın ölümüne yol açacağını bilmemektedir. Bruce Willis ise bunu öğrendiğinde buna engel olmaya çalışır ve aksiyon dolu bir film ortaya çıkar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.