7 Kıta ve 7 Ülkede film çektiler

7 Kıta ve 7 Ülkede film çektiler

68

Yeni dünyayla alakalı düzene geçişin başlamış olduğu şu günlerde, insan aklının sınırlarını zorlamakta olan çok önemli teknolojik gelişmelerin yanı sıra buluşlar, bir yandan insanoğlunun doğaya daha da fazla hâkim olmasına imkan sağlamaktayken, bir yandan ise dijital olarak gerçekleşecek savaşların zeminini hazırlamaya başlamış durumdadır.

 

Yeni dünyayla alakalı düzene geçişin başlamış olduğu şu günlerde, insan aklının sınırlarını zorlamakta olan çok önemli teknolojik gelişmelerin yanı sıra buluşlar, bir yandan insanoğlunun doğaya daha da fazla hâkim olmasına imkan sağlamaktayken, bir yandan ise dijital olarak gerçekleşecek savaşların zeminini hazırlamaya başlamış durumdadır. Bu söz konusu dijital savaşlara vurgu yaparak öne çıkan PAUSE 2020 isimli filmin çekimlerine başlanmış, yaklaşık olarak elli dakikalık bölümü de bitirilmiştir.

Söz konusu bu çekimler Londr’nın yanı sıra Toronto ile birlikte San Francisco, Mardin,Karadağ – Ulcinj, Bolu ve ayrıca Adıyaman’da gerçekleşmiş, Avustralya ile birlikte Hindistan’da a devam edeceği bilinmektedir. Yapımcı ve aynı zamanda yönetmen koltuğunda yer alan Caner Gül bu özel filme 7 kıta ve 7 ülke hedefini koyarak başlamış. 2020 senesinin dünya düzeni üzerinde çok önemli bir sene olduğunu açıkça anlatmakta olan PAUSE 2020 isimli film, Avustralya’da başlamış olan yangınlar esnasında verilen gizli mesajların yanı sıra Nemrut’tan Ayasofya’ya kadar uzanmakta olan çok gizemli bir mesajı global olarak anlatmaya gayret ediyor.

Filmin pek çok farklı sahnesini yabancı oyuncularla beraber İngilizce’nin yanı sıra İspanyolca ile birlikte Almanca ve Sırpça olarak çekmiş olan Caner Gül meydana gelen pandemi süreci içerisinde sinemaların kapalı durumda bulunmasına karşın projeyi dünya sinema piyasası için planlamış olduğunu ifade ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.