TRT1 kanalının yeni dizisine transfer oldu

TRT1 kanalının yeni dizisine transfer oldu

63

11 Mart 1972 senesinde dünyaya gelmiş olan usta oyunculardan Emre Törün, uzun bir dönemden beri ekranlarda yer almaya devam eden isimlerden bir tanesi..

 

11 Mart 1972 senesinde dünyaya gelmiş olan usta oyunculardan Emre Törün, uzun bir dönemden beri ekranlarda yer almaya devam eden isimlerden bir tanesi.. Son olarak Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz adlı dizi içerisinde İstihbaratçı Nevzat karakteriyle yer alarak izleyenlerle buluşmuş olan oyuncu, nerdeyse üç seneden çok zamandır izleyenlerin karşısına çıkmamış idi.

Daha öncesinde kariyeri içerisinde pek çok değişik role can vermiş oldu Törün, iddialı yapımlar üzerinde yer almasıyla öne çıktı. Kara Melek adlı dizinin yanı sıra Arka Sokaklar adlı dizi ile birlikte Güneşi Beklerken adlı dizi ve Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz adlı dizi gibi projelerde izlemiş olduğumuz oyuncu, değişik sinema filmleri içerisinde de yer aldı..

Emre Törün, EDHO adlı dizinin sonrasında ekrana çok uzun bir ara vermiş oldu ancak artık dönüş zamanı da gelmiş oldu. Oyuncu, TRT1 kanalının yeni senede yayına alacak olduğu fazlasıyla iddialı yeni dizisinin kadrosuna katılmış oldu.

Pelin Karahan’ın yanı sıra Serkan Çayoğlu ile birlikte Ahmet Kural’ın başrollerinde yer almakta olduğu Kıbrıs Ada Kışı adlı dizide bundan böyle Törün de olacak. Gazetecilerden Birsen Altuntaş’ın edinmiş olduğu kulis bilgilerine bakılırsa Emre Törün, Makarios adlı karaktere can vermiş olacak. 1964 senesi ila 1974 senelerinin arasındaki dönemi anlatacak olduğu açıklanan Kıbrıs Ada Kışı adlı dizi, Kıbrıs Türklerinin yaşamış oldukları acılı günleri ekrana taşımış olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.