İskoçya Kraliçesi Mary

İskoçya Kraliçesi Mary

109

İskoçya’nın saltanatında fırtına gibi esen Kraliçe Mary, online dizi platformu Netflix’te vizyona girmeye hazırlanıyor.

 

İskoçya’nın saltanatında fırtına gibi esen Kraliçe Mary, online dizi platformu Netflix’te vizyona girmeye hazırlanıyor. Vizyona girecek olan film gerçek hayattan uyarlanan filmler kategorisinde izleyici ile buluşacak.

İngiltere Kraliçesi 1. Elizabeth ile son İskoçya Kraliçesi Mary Stuart arasındaki çatışmaları konu alan filmde iki kraliçenin de sinirlerinin çokça gerildiğine şahit oluyoruz. Adeta taht kavgalarının yaşandığı filmin yönetmeni ise Josie Rourke. Bu filmle dünya genelinde ünlenen Rourke’nin İskoçya Krallığı hakkında başka içerik üretip üretmeyeceği ise merak konusu. Filmin senaristi ise Beau Willimon. Willimon’u House of Cards ve the First isimli dizilerden tanıyoruz.

İskoçya Kraliçesi Mary filminde dikkat çeken oyuncular ise şu şekilde: Saoirse Ronan, Jack Lowden, David Tennant, Gemma Chan, Ismael Cruz Cordova, Margot Robbie, Joe Alwyn, Guy Pearce, Martin Compston ve Brendan Coyle.

Chris Dickens kurgulu bu filmde dikkat çeken diğer nokta ise erkek egemen dünyada hanedanlığını kurmaya, sözünü uygulatmaya çalışan iki önemli kadın. Daha ilk dakikadan insanları kendine bağlayan filmde tarihsel gerçekler, iktidar hırsı, dönemin çekici imgeler, yer alıyor. Mary Stuart tarafından söylenen “Başlangıcım, bitişimde saklıdır.” sözü farklı bir tarih sayfası açıyor.

Film Tarihi
Kraliçe Mary, daha önce vizyonda gördüğümüz bir film. 2018 ve 2019 senelerinde vizyonda bulunan film, HD görüntü kalitesi ve çeşitli dil seçenekleri ile Netflix’te yer alacak. Film, Kasım’ın ilk haftasında, 9 Kasım tarihinde izleyici ile buluşacak. Tüm ülkelerde aynı anda vizyona girecek olan filmin daha önce yayınlanmış olmasına rağmen tüm ülkelerde Netflix en çok izlenenler listesinde yer alması bekleniyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.