Yüzüklerin Efendisi dizi olarak karşımıza çıkacak

Yüzüklerin Efendisi dizi olarak karşımıza çıkacak

47

J.R.R. Tolkien’in yazmış olduğu kitaplardan uyarlanıp ilk defa 2001 senesi içerisinde yayınlanmış olan ve yayınlanmış olduğu dönemde fazlasıyla büyük bir ilgi görmüş bulunan Yüzüklerin Efendisi filmi artık dizi olacak.

 

J.R.R. Tolkien’in yazmış olduğu kitaplardan uyarlanıp ilk defa 2001 senesi içerisinde yayınlanmış olan ve yayınlanmış olduğu dönemde fazlasıyla büyük bir ilgi görmüş bulunan Yüzüklerin Efendisi filmi artık dizi olacak. Dizinin çekim işlemleri tamamlanarak ilk görseli de paylaşılmış oldu. Üstüne üstlük yayınlanacağı tarihi de kesinleşti.

Peter Jackson’ın yönetmiş olduğu ve aynı zamanda başrollerinde Elijah Wood ile birlikte Sean Astin ve Ian McKellen, gibi oyuncuların yer almış olduğu Yüzüklerin Efendisi adlı film bir üçleme şeklinde izleyenlerle buluşmuştu. Üçleme içerisindeki ilk bölüm olarak öne çıkan Yüzük Kardeşliği adlı film 2001 senesinde gösterime girmişti. Üçlemenin öteki iki filmi tane İki Kule adlı yapım 2002 senesi içerisinde, Kralın Dönüşü adlı film de 2003 senesinde vizyona girmişti.

Yüzüklerin Efendisi adlı yapım ilk yayınlanmasından tam tamına yirmi senelik bir zamanın ardından bu defa da dizi olarak hayranlarının karşısına çıkmış oluyor. Dijital platformlardan biri olan Amazon üzerinden yayınlanacağı açıklanan Yüzüklerin Efendisi adlı dizi tarihteki en pahalı dizilerden bir tanesi olacak. Sadece bir sezonuyla ilgili olarak 465 milyon dolar tutarıdna harcama yapılan bu dizi 2 Eylül 2022 tarihi içerisinde gösterime girmiş olacak.

Diziyle ilgili çekimler, filmde de gerçekleştiği gibi Yeni Zelanda’da yapılmış oldu. Çekimleri tamamlanmış olan dizinin Numenor Krallığı dönemi içerisinde geçeceği de bilinmekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.